rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna

Przy wzrastających cenach ropy naftowej znowu okazało się, że tańszą alternatywą dla ogrzewania domów jednorodzinnych i mieszkań jest węgiel kamienny.

W całym kraju zaczął wzrastać popyt na to czarne złoto Śląska i wydawać by się mogło, że władza powinna wszystko zrobić, aby wzrastało wydobycie węgla, bo w ten sposób zmniejszy się import paliw płynnych i gazu.

Rząd PO-PSL jednak nie dba o interesy Ojczyzny, lecz dąży uparcie do przekształcenia Polski w prowincjonalne obrzeże Unii Europejskiej.

Najnowszym tego przykładem jest wprowadzenie akcyzy przy zakupie węgla kamiennego oraz biurokratycznych procedur zwolnień od tego absurdalnego podatku.

Całe to przedsięwzięcie ma na celu zniechęcenie obywateli do zakupu węgla, a handlowców do rezygnacji z obrotu węglem kamiennym, gdyż nowa biurokracja, to nowe koszta!

Serwilizm koalicji Donalda Tuska i Waldemara Pawlaka wobec biurokratów brukselskich polegający na wprowadzeniu akcyzy na węgiel to już jest jawny zamach na Śląsk !

Przez wiele stuleci Śląsk określano jako perłę w koronie Rzeczypospolitej głównie dzięki znajdującym się tutaj olbrzymim pokładom węgla kamiennego.

Mocarstwa europejskie walczyły o wpływy na tej polskiej ziemi głównie ze względu na czarne złoto wydobywane z kopalń i przemysł, który ten surowiec przerabiał.

Polacy przelewali krew w Powstaniach Śląskich w 1919, 1920 i 1921roku, aby te tereny wróciły po zaborach do Rzeczypospolitej.

We wrześniu 1939 roku swój patriotyzm pokazali harcerze broniąc przed hitlerowcami słynnej wieży spadochronowej!

W czasie okupacji hitlerowskiej Śląsk i Podbeskidzie były terenem aktywnej działalności Armii Krajowej i partyzantki.

Gdy wkroczyła na Śląsk Armia Czerwona, to przeciwstawiły się jej Narodowe Siły Zbrojne, a partyzanci słynnego „Bartka" czyli Henryka Flame przeszli do historii jako najskuteczniejsze antykomunistyczne podziemie zbrojne po II Wojnie Światowej w Europie.

Symbolem oporu wobec tyranii stali się górnicy z kopalni węgla kamiennego „Wujek" , na których reżim Jaruzelskiego i Kiszczaka skierował 16 grudnia 1981r oddziały egzekucyjne ZOMO. 9 górników broniących honoru Polski pod sztandarem „Solidarności" zostało zamordowanych przez ZOMO!

Polska bardzo wiele zawdzięcza społeczności Śląska, a zwłaszcza górnikom, a teraz partie rządzące PO-PSL pod wodzą Tuska i Pawlaka martwią się tylko o miejsce przy stole eurolandu w Brukseli i Strasburgu, a równocześnie zarządzili akcyzowy zamach na Śląsk!

Już są sygnały, że ludzie, którzy udali się po zakup węgla bez dowodu osobistego otrzymują odmowy sprzedaży, a niektóre sklepy wielobranżowe zamierzają zaprzestać sprzedaży węgla w workach, bo trzeba tracić zbyt wiele czasu na biurokratyczne procedury i kontrole Urzędów Celnych, że to przestaje być opłacalne!

Rejestracja kupujących węgiel kamienny dla celów grzewczych, to poza tym zamach na swobody obywatelskie!
Po co akurat Urząd Celny ma wiedzieć czym ogrzewa mieszkanie np. pan Kowalski lub pan Wiśniewski ?

Czyżby przygotowywano plany nowego importu węgla ?

Jedna ze sztandarowych postaci Platformy Obywatelskiej Jerzy Buzek, gdy był Premierem Rządu R.P. to pozamykał wiele kopalń, m.in. kopalnię „Morcinek" na Śląsku Cieszyńskim, słynną z najwyższej jakości węgla kamiennego.

Z powodu decyzji premiera Buzka straciło pracę wielu górników!

W tym samym czasie, po drugiej strony granicy, Polacy z Zaolzia i Czesi nie zamknęli swojej kopalni i obecnie ten węgiel, który mógł wzbogacać naszą gospodarkę jest źródłem pokaźnych dochodów Czech! Rząd w Pradze nie tylko nie zamykał kopalni na Zaolziu, ale zaproponował pracę bezrobotnym, polskim górnikom z zamkniętej kopalni Morcinek !

W Czechowicach-Dziedzicach, to już rząd Donalda Tuska chciał zamknąć kopalnię „Silesia", która ma historyczne wręcz znaczenie dla całego Śląska!

Górnicy bronili tej kopalni najpierw strajkiem, a potem gdy doszli do wniosku, że nasi ministrowie i dyplomaci są nieudolni, to sami wzięli się za negocjacje !

I co się okazało?

Górnicy sami znaleźli inwestora zagranicznego, który kupił kopalnię i Polska straciła kolejne pokłady węgla kamiennego, ale „Silesia" jednak ocalała !

Polityka PO-PSL prowadzi do unicestwienia naszego górnictwa węgla kamiennego!

Jest jeszcze jedno wielkie niebezpieczeństwo !!!

Po co UE i rządom PO-PSL dane osobowe obywateli ogrzewających domy węglem?

Otóż lobby naftowo-gazowe planuje w przyszłości zakazać ogrzewania domów i mieszkań węglem kamiennym, pod pretekstem obniżenia emisji CO2 !!!

Za 10, lub 15 lat biurokraci UE będą mogli wysłać eurokratów i ekologów do każdego domu, lub mieszkania, w którym istnieje piec węglowy, bo będą posiadali dokładne dane osobowe obywateli stosujących w gospodarstwach domowych ogrzewanie węglem !

Ja nikogo nie straszę, bo takie tematy już są poruszane w tajnych rozmowach prominentów unijnych!

Rajmund Pollak

Artykuł ten ukazał się w nr 6 (37) tygodnika „Śląska gazeta" z 10-16 lutego2012 r.

2012-03-03 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 533012
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Akcyza na węgiel, to biurokratyczny zamach na Śląsk !, blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała